ЗАКОНОДАВЧО-НОРМАТИВНА БАЗА

Date: 30 квітня о 14:38

День цивільного захисту в навчальних закладах проводиться в кінці навчального року, коли добігає кінця вивчення навчальних предметів: «Захист Вітчизни», «Основи здоров'я», що вивчають питання цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.

Метою «Дня цивільного захисту» є практичне відпрацювання учнями за їх віковими категоріями теоретичних знань та навичок, які отримані ними під час вивчення теорії з основ здоров’я, безпеки життєдіяльності та цивільного захисту, а також досягнення злагодженості у роботі керівного, командно-начальницького та особового складу позаштатних формувань навчального закладу, педагогічного складу і учнів навчального закладу в цілому як об’єкта цивільного захисту при виконанні заходів щодо попередження та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру.

Законодавчо-нормативна база:

✅ Кодекс цивільного захисту України (завантажити)

✅ Розпорядження Кабінету міністрів України «Про затвердження плану основних заходів цивільного захисту України на 2024 рік» від 12 січня 2024 р. № 29-р (завантажити)

✅ Наказ ДСНС України « Про затвердження організаційно-методичних вказівок з підготовки населення до дій у надзвичайних ситуаціях на 2024–2025 роки» від 03.01.2024 р. №8 (завантажити)

✅ Постанова КМУ «Про затвердження типових положень про функціональну і територіальну підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту» від 11.03.2015 №101 (завантажити)

✅ Постанова КМУ «Про затвердження Порядку утворення, завдання та функції формувань цивільного захисту» від 09.10.2013 №787 (завантажити)

✅ Постанова КМУ «Про затвердження Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту» від 23.10.2013 №819 (завантажити)

✅ Наказ МОН «Положення про функціональну підсистему навчання дітей дошкільного віку, учнів та студентів діям у надзвичайних ситуаціях з питань безпеки життєдіяльності) єдиної державної системи цивільного захисту» від 21.11.2016  № 1400 (завантажити)

✅ Наказ МОН «Про затвердження плану основних заходів цивільного захисту Міністерства освіти і науки України на 2024 рік» від 11.03.2024 № 303 (завантажити)

Інформаційні матеріали МОН:

✔ Рекомендації щодо дій у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайної ситуації (завантажити)

✔ Захисні споруди цивільного захисту (завантажити)

✔ Небезпека переривання імунізації (завантажити)

✔ Алгоритм дій при сигналі «Повітряна тривога» (завантажити)

✔ Рекомендації учасникам освітнього процесу у разі ядерної загрози (завантажити)

✔ Залізне укриття (завантажити)

Організаційно-методичні матеріали:

✅Про затвердження Організаційно-методичних вказівок з підготовки населення до дій у надзвичайних ситуаціях на 2024–2025 роки (Лист МОН від 12.01.2024 р. №1/548-24) (завантажити)

✅Організація та проведення Дня цивільного захисту у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах. Методичні рекомендації - Сєвєродонецьк, 2017. - 63 с. (завантажити)

✅ Цивільний захист в загальноосвітніх закладах: навч. посіб./ Житомир: Видавець, О.О.Євенок, 2017 – 102 с. (завантажити)

✅Методичні рекомендації щодо проведення “Дня цивільного захисту” в загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах (Лист МОН від 22.06.2011 № 1.4/18-2005) (завантажити)

✅ Інтерактивна дошка з інформацією для вчителів "Тиждень БЖ. "Безпека людини в небезпечних ситуаціях". День цивільного захисту онлайн" (завантажити)

✅ Інтерактивна дошка "Цивільний захист. Вчителю на допомогу" (завантажити)

✅ Інтерактивна дошка "Тиждень знань безпеки життєдіяльності  «Щоб не трапилось біди, обережним будь завжди!», «Рушаєш у дорогу чи далеку путь – про правила дорожні не забудь!» та День цивільного захисту" (завантажити)

Comments:
Only authorized users can leave comments.